fbpx

УГОРЩИНА

Пошук

ОСОБЛИВОСТІ КРАЇНИ

tyru-v-ygorshchuny-4

Кубик Рубіка, голографія, кулькова ручка, теорія водяної бомби, мова програмування Бейсік і лампа розжарювання – все це було винайдено угорцями.


На території Угорщини розташоване озеро Хевіз – найбільше термальне озеро в Європі.


Найбільше місто Угорщини – Будапешт – є столицею країни і її культурним, економічним та індустріальним центром.


Офіційна мова Угорщини – угорська.


Угорщина – одна з небагатьох країн Євросоюзу, яка ретельно береже свою валюту і не піддається тиску євро. Грошова одиниця Угорщини донині – форинт. Усюди можна розраховуватися картами.

tyru-v-ygorshchuny-5

ЩО ПОДИВИТИСЬ?

Найбільша будівля Угорщини – Угорський парламент, в одній його частині проходять засідання уряду, інша відкрита для відвідування всіх бажаючих. Парламентський палац, — мабуть, найкрасивіша будівля Будапешта.

tyru-v-ygorshchuny-6

У Будапешті будівлі з купальнями – це цілі архітектурні пам’ятки: купальня Геллерт, купальні Сечені.

Місто Сентендре – це, так званий, музей під відкритим небом, на території якого знаходиться кілька чудових і відомих далеко за межами країни музеїв, таких як Угорський музей вина, музей марципанів, музей кераміки.

Вишеград – це місто, яке колись було столицею Угорщини. Тут зараз проводяться археологічні розкопки літньої резиденції королівської сім’ї. Естергом також деякий час був столицею, зараз тут знаходиться найбільший храм країни – Естергомська базиліка, Музей Християнського Мистецтва.

tyru-v-ygorshchuny-1

Не менш насиченим старовинними пам’ятками, славним історичним минулим, а також вишуканими винами є місто Егер, яке знаходиться в дуже мальовничій місцевості між гір Матра і Бюкк.

Центром знаного виноробного регіону є Токай. Секрети виготовлення незрівнянного білого десертного вина тут бережуть з XVII століття.

ЩО ПОЇСТИ?

Угорська кухня дуже ситна і ґрунтовна, з добротним сільським відтінком. Головні інгредієнти: м’ясо і овочі (насамперед, капуста). Найчастіше тушковані страви, з кислуватим присмаком і додаванням найважливішої спеції країни – паприки. Головні національні напої Угорщини під стать їжі, серйозні і міцні: фруктовий самогон Палинка і сорокаградусний трав’яний лікер Унікум.

Гуляш (gulyás) – гордість Угорщини, воістину головне блюдо країни. Це щось середнє між супом і наваристим м’ясним рагу. Завжди дуже смачно і поживно.

Перкельт (pörkölt) – поживна суміш з нарізаних овочів і м’яса, тушкована з паприкою. Варіацій перкельта дуже багато.

tyru-v-ygorshchuny-8

Естерхазі (eszeteházy) – мигдально-шоколадний торт з додаванням коньяку.

Лангош (langos) – головний угорський вуличний фаст-фуд. Це великий корж із прісного дріжджового тіста, який прямо при вас смажиться в киплячому маслі до хрусткої скоринки. Потім, за вашим бажанням, натирається часниковим соусом, поливається сметаною і посипається тертим сиром.

tyru-v-ygorshchuny-7

Токай (tokaj) – чудове ароматне десертне біле вино, візитна картка виноробів Угорщини. Його роблять за унікальним старовинним рецептом 12 століття з підв’яленого на сонці винограду, спеціально ураженого особливим грибком.

ЩО КУПИТИ ТА ПРИВЕЗТИ?

Паприка – мабуть, найвідоміший сувенір. Можна купити її у вигляді гострої пасти, маленьких висушених перчиків або найбільш поширений варіант – в маленьких яскравих тканинних мішечках.

Салямі – відома на весь світ угорська сирокопчена ковбаса . Вперше була виготовлена в місті Сегеди на сході країни в далекому 1869 році і досі салямі виробляють за оригінальними рецептами 19 століття. Найбільш відомим сортом вважається «Téliszalámi», або «зимова салямі».

Херендский фарфор – витончені порцелянові вироби, вироблені на іменитому і старовинному херендському заводі. Можна купити в подарунок чайні і кавові сервізи, вази, статуетки, деталі інтер’єру, лампи. Все досить дороге, але неймовірно красиве.

Кубик Рубіка – знаменита іграшка була винайдена саме в Угорщині скульптором Ерне Рубіком, від прізвища якого і отримала свою назву. Якщо потрібно вибрати подарунок дітям, це ідеальний варіант.

Солодощі з марципана – в Угорщині обожнюють марципан, в звичайних магазинах можна знайти чудові марципанові цукерки та шоколадні вироби. Можна купити набір марципанового пластиліну, марципанові знаки зодіаку і багато іншого.

tyru-v-ygorshchuny-3
tyru-v-ygorshchuny-2

© 2014-2021 Фора-тур - Вінниця