fbpx

НОВИЙ РІК

Пошук

ОДНОМАНІТНИЙ НОВИЙ РІК – НЕ ТВІЙ СЦЕНАРІЙ?

Вирушай, відкривай, відпочивай емоційно та цікаво зустрічай:

novyy-rik-6
на лижах

під водою

у лісі

на морі

в підземеллі

на балу

в горах

на дискотеці

на вулкані

на сафарі

на гребені хвилі

в замку

novyy-rik-2

ТОП НОВОРІЧНИХ ЦІКАВИНОК В РІЗНИХ КРАЇНАХ

НОВИЙ РІК В ІТАЛІЇ

Італійці на Новий Рік не лише смачно їдять та багато танцюють. Рівно о дванадцятій годині ночі усі жителі Італії відчиняють вікна і починають викидати на вулицю старі речі. Це може бути поламаний стілець, стара куртка або навіть шафа! Італійці вважать, що на Новий Рік просто необхідно позбутися речей, які вже віджили своє та вже добре послужили своїм хазяям.

Також для італійців дуже важливо, кого вони зустрінуть першим у новому році. Тож гуляючи італійськими вулицями, радійте, якщо Вам трапиться старенький дідусь – ця зустріч, як вважають італійці, принесе щастя у майбутньому.

НОВИЙ РІК У ШВЕЦІЇ

Новий рік у Швеції святкують не один, а кілька днів. Починається все з того, що шведи вивішують у своїх вікнах мерехтливі зірочки з паперу. Це створює в кожному місті та містечку незабутню атмосферу свята.

Шведи полюбляють святкувати Новий Рік у компанії друзів, тому влаштовують гучні та веселі вечірки, де немає пишної вечері, а лише традиційний «шведський стіл». У жодному будинку вночі не гасять світло, щоб вулиці усього міста були яскраво освітлені й свято розливалося довкола. А ще на щастя шведи б’ють посуд об двері своїх сусідів. Проте не варто робити цього вдома, в нашій країні, адже ваші сусіди, напевно, не знають такої традиції і можуть образитись.

НОВИЙ РІК У ФРАНЦІЇ

Французи, як і інші народи, прикрашають до свята ялинку. В стародавні часи вони вішали на її гілочки яблука та цукерки, зараз же прикрашають звичайними іграшками, а на підлогу ставлять сантони – дерев’яні або глиняні фігурки. До того ж французи страшенно люблять солодощі. У новорічний пиріг вони часто запікають квасолину. Той, кому дістався такий сюрприз, стає «бобовим королем». Це означає, що друзі та родичі повинні виконувати його жартівливі забаганки протягом усього новорічного вечора.

У Франції до дітей приходить не Дід Мороз, а дідок Пер Ноель в шубі, червоному ковпаку і дерев’яних черевиках. Пересувається він на ослику. Дорослі в цей день танцюють у червоних ковпаках, дуріють, веселяться, жартують, обсипають один одного конфеті.

НОВИЙ РІК У ГРЕЦІЇ

Новий рік у Греції збігається з Днем святого Василія. У цей день греки освячують в храмі великий гранат і розбивають його на подвір’ї. Чим більше зерен посиплеться з плоду, тим щасливішим буде новий рік.

novyy-rik-7
novyy-rik-11
novyy-rik-3
novyy-rik-9
novyy-rik-8
novyy-rik-10

НОВИЙ РІК В ІСПАНІЇ

Іспанці з’їдають опівночі рівно дванадцять ягід винограду – під кожен удар курантів. Тому, хто збився з рахунку, в наступному році нібито не пощастить. Тому супермаркети незадовго до новорічної ночі пропонують упаковки з рівно 12-ма ягодами. Перед тим, як випити в честь Нового року шампанського, іспанці кладуть в келих золоте кільце – це теж обряд на щастя. І, також як італійці, чоловіки і жінки носять в Новий рік червону спідню білизну.

НОВИЙ РІК В НІМЕЧЧИНІ

В Німеччині 31 грудня святкує переважно молодь — колективними вечірками. Не обов’язково в приміщенні — це може бути застілля просто в дворі, в парку, навколо багаття. Але опівночі всі виходять на вулиці, площі, де відбувається святкова стрілянина: петарди, феєрверки, бенгальські вогні. Люди приносять усі ці стрілялки з собою, але у великих містах феєрверки влаштовує муніципальна влада. Розливають шампанське, бажаючи одне одному хорошого «вскакування», «всковзування» у Новий рік: «Гуте Рутч!» звучить скрізь цієї ночі.

© 2014-2022 Фора-тур - Вінниця