fbpx

ШВЕЙЦАРІЯ

Пошук

ОСОБЛИВОСТІ КРАЇНИ

tyru-v-shveycariyu-7

Що ми згадуємо в першу чергу, коли мова заходить про Швейцарію? Банки, годинники, шоколад, сир. Але Швейцарія – надзвичайно багата та цікава країна із неймовірним місцезнаходженням – високі гори та кришталево чисті озера одразу закохують у себе будь-якого мандрівника.


На сьогодні Швейцарія – єдина держава-конфедерація на Землі.


У Швейцарії роблять найкращий у світі шоколад.


У Швейцарії чотири державні мови: німецька, французька, італійська та ретороманська.


Офіційною валютою Швейцарії є зовсім не євро, як багато схильні помилково стверджувати, а швейцарський франк.


Що ж стосується безготівкового розрахунку, то в більшості магазинів і ресторанах тут все гранично просто, а ось в службах оренди автомобіля виникають певні складності.

tyru-v-shveycariyu-4

ЩО ПОДИВИТИСЬ?

Напевно, найголовніша пам’ятка Швейцарії – її красива природа. Гори (Юнгфрау, Маттерхорн), річки (Рона, Рейн, Арі), водоспади (Рейнський, Рейхенбахський) і озера (Тун, Лугано, Бріенц, Женевське). Крім того, у гостей країни є можливість з’їздити на  льодовик Алеч, найпотужніший і протяжний льодовик Європи з незабутньою панорамою Альп.

tyru-v-shveycariyu-8

Швейцарія славиться своїми замками: Грюйєр (з приголомшливою колекцією творів мистецтва), Егль (де можна побачити перший в історії орган, побудований в 246 р. до н.е..), Новим Замком (з оригінальною тюремною вежею і карцерами) і замком в Турбійон.  В околицях Женевського озера розташована ще одна пам’ятка, відома далеко за межами країни. Мова йде про оспіваний Байроном Шильонський замок поблизу містечка Монтре.

tyru-v-shveycariyu-10

Столиця Швейцарії – одночасно діловий і чарівний Берн, в якому варто подивитися Старе місто, внесене до списків Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО: тут красується найвищий в Швейцарії Бернський Кафедральний собор, найстаріша в місті Французька церква, а також унікальний Корнхаус (зерносховище), яке нині представляє собою культурний центр з чудовими інтер’єрами.

tyru-v-shveycariyu-5

Женева, що розкинулася біля підніжжя Альп, заслужено носить титул «Столиця світу» – це центр світової ділової активності і штаб-квартира ООН. Крім Палацу Націй рекомендуємо подивитися древній Собор Святого Петра, Будинок Тавел, в якому нині розміщується музей, Бет-Якоб синагогу, Стіну Реформації, найвищий в світі фонтан на Женевському озері, Квітковий годинник в Англійському парку і приголомшливий Женевський ботанічний сад.

ЩО ПОЇСТИ?

Решті. Грубо кажучи, це смажені з неабиякою кількістю масла (вершкового або рослинного) картопляні деруни.

tyru-v-shveycariyu-2

Фондю. Той самий рідкісний випадок, коли національні відмінності відпочивають: фондю — це дійсно на 100% автентичне швейцарське блюдо. Вважається, що його придумали альпійські пастухи, надумав кинути залишки сиру в казанок, додавши туди часник і біле вино, а потім вирішили занурювати в цю суміш хліб.

tyru-v-shveycariyu-9

Фламкухен – це швейцарська піца витягнутої форми. Зроблений на дуже тонкому тесті, місцями нагадує пергамент, із різноманітними начинками і щедро посипаний сиром, він просто тане у роті.

Мало хто знає, але абсент був придуманий саме в Швейцарії. Правда, довгий час він значився серед заборонених до масового виробництва і продажу напоїв, проте ж ця заборона була знята на початку «нульових», а саме в 2004 році.

tyru-v-shveycariyu-3

Про Ривелла можна складати легенди, адже саме вона є самим національним напоєм Швейцарії. На перший погляд просто солодка водичка або зовсім лимонад, на зразок радянського «Буратіно», але це омана. Ривелла робиться з молока! З різними наповнювачами і різних видів, аж до низькокалорійної, вона підкорює серця кожного, хто пробує її.

ЩО КУПИТИ ТА ПРИВЕЗТИ?

tyru-v-shveycariyu-6

Sbrinz. Самий традиційний швейцарський сир. За смаком ні на що не схожий і буквально тане у роті, а по своїй структурі чимось нагадує parmigiano reggiano з дрібними приємно хрусткими на зубах частинками. Такий сир стане чудовою закускою на святковому столі і прекрасним подарунком зі Швейцарії.

Шоколад. Camille Bloch: є стандартні плиточки білого, молочного та темного шоколаду з горіхами, а є особлива алкогольна лінійка зі знаменитими швейцарськими лікерами і бальзамами, що додає їм особливого шарму і грайливі нотки.

Дзвіночки, які надягають альпійським коровкам, прямо як з реклами Milka, є одним з негласних символів Швейцарії. Чудовим варіантом буде, якщо ви ще знайдете цей атрибут жителів Альп з зображенням едельвейса: більш автентичний подарунок варто пошукати!

tyru-v-shveycariyu-1

© 2014-2022 Фора-тур - Вінниця