fbpx

ШВЕЦІЯ

Пошук

ОСОБЛИВОСТІ КРАЇНИ

tyru-v-shveciyu-1

Швеція – скандинавська країна з північним кліматом і воістину казковими пейзажами. Зараз це одна з найбільш розвинених європейських країн, але це не заважає їй зберігати унікальну самобутність і неповторний колорит.


Знаменитий «шведський стіл» з’явився у Швеції в 1939 році. У той час їжа для гостей подавалася до столу вся і одразу, у великому посуді. Таким чином, шведи звільняли себе від сервірування столу, виграючи час для бесіди.


Ця країна — одна з небагатьох, в якій ще збереглася монархія.


Столицею та найбільшим містом Швеції є Стокгольм.


Мова тут одна — шведська.


У Швеції, як у будь-якій шенгенській країні, приймаються євро. Що стосується карток, то вони приймаються без проблем.

tyru-v-shveciyu-2

ЩО ПОДИВИТИСЬ?

Гамла Стан — це чарівна скандинавська середньовічна архітектура, вузькі бруковані вулички, кілька старовинних церков і Сторторгет площа, оточена красивими купецькими будинками.

Музей Васа — найпопулярніший музей Швеції, відкритий в 1990 році й розташований в Стокгольмі. Самим знаменитим його експонатом є справжній бойовий корабель і гордість шведського імператорського флоту – Vasa.

Стокгольмська ратуша — одна з найвідоміших будівель Швеції. Ратуша була побудована на початку 20 століття з 8 млн цегли. Вежа висотою 106 метрів увінчана трьома коронами. У стінах цієї будівлі щороку вручається Нобелівська премія.

tyru-v-shveciyu-9

Дроттнінгхольм — офіційна резиденція Шведської королівської сім’ї. Це гарний палац 17 століття з мальовничим парком, який включений до списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Розташований в 11 км від Стокгольма.

Кафедральний собор в Упсалі — найбільша церква Скандинавії та одна з найвищих релігійних споруд Північної Європи (118,7 метра). Являє собою красиву готичну цегляну будівлю з двома вежами. Будівництво собору тривало з 1287 по 1435 роки.

Скансен — найстаріший у світі музей просто неба. Це великий Етнографічний комплекс, який знайомить зі шведською сільською та міською культурою 18-20 століття.

tyru-v-shveciyu-7

Алес Стенар – “шведський Стоунхендж“, величезний кам’яний корабель, створений 59 великими валунами з пісковику в епоху скандинавського залізного століття.

Сигтуна — невелике чарівне село, яке було засноване вікінгами. Тут можна побачити середньовічні церкви, руїни споруд вікінгів і предмети їх культу (рунічні камені).

ЩО ПОЇСТИ?

Фрикадельки є національним блюдом Швеції, і їх, безумовно, потрібно обов’язково спробувати. Ви можете знайти їх в практично будь якому ресторані Швеції.

tyru-v-shveciyu-6

Креветки в Стокгольмі всесвітньо відомі. Räkor, звана також cariedas, має інший смак, ніж будь яка інша креветка і доступна в більшості ресторанів в Швеції.

tyru-v-shveciyu-8

Шведи славляться своїми кав’ярнями та випічкою, дуже свіжою і ароматною. Ласуни, ви залишитеся в захваті, гарантуємо. До речі, шведи дуже люблять пекти хліб. І серед сортів часто зустрічається солодкі варіанти.

tyru-v-shveciyu-5

Смергосторта – скандинави ще ті любителі бутербродів, бо це ситно, смачно і просто. У Смергосторта чого тільки немає: і буряк, і вершковий сир, і горошок, і бекон, і огірки. В загальному, страва виходить смачною і ситною, незважаючи на те, що виглядає, як закуска.

ЩО КУПИТИ ТА ПРИВЕЗТИ?

tyru-v-shveciyu-4

Всі ці чудові статуетки тролів, червоні шведські коники, олені і лосі. З лосями тут багато чого можна прикупити: кухонне начиння, футболки, кухлі і, звичайно, в’язані светри з оленями! Також дітям варто привезти книги Астрід Лінгрен та іграшки улюблених героїв.

Тим, хто курить, можна привезти снюс – бездимний шведський тютюн.

З продуктів можна привезти пачку імбирного печива, горілку або ягідну настоянку, баночку Сюрстремминга для найсміливіших, пачку кави Gevalia, шведські солодощі.

Що стосується покупки алкоголю, то він продається в спеціальних магазинах Systembolaget, і придбати його можуть особи старше 20 років! Беремо паспорт, щоб не виїхати додому без Absolut.

tyru-v-shveciyu-3

© 2014-2021 Фора-тур - Вінниця