fbpx

САН-МАРИНО

Пошук

ОСОБЛИВОСТІ КРАЇНИ

city-of-san-marino-6

Сан-Марино –  це карликова держава в Південній Європі. Розташована в північно-східній частині Апеннінського півострова в 10 км від Ріміні й з усіх боків оточене Італією.


Найстаріша у світі Республіка й одна з найменших країн у світі. Площа держави становить трохи більше ніж 60 квадратних кілометрів.


Головним плюсом покупок у цій крихітній державі є відсутність ПДВ на товари.


При знайомстві, крім імені, санмарінці зазвичай називають професію або посаду.

city-of-san-marino-9

ЩО ПОДИВИТИСЬ?

city-of-san-marino-8
city-of-san-marino-7

Старе місто на вершині Монте-Титано. Тут розташована столиця цієї мініатюрної держави, яка також називається Сан-Марино. Це середньовічне місто займає площу близько 7 квадратних кілометрів і лежить на висоті понад 700 метрів.  Сан-Марино тягнеться не вдалину і вшир, як звичайні міста, а вгору. Відповідно, замість звичної дилеми — йти направо або наліво, тут часто доводиться вирішувати, йти прямо, вниз або вгору. До речі, в деяких точках столиці встановлені ліфти, що переміщують людей на різні рівні міста.

Гуаїта або перша вежа — наймальовничіша і красива середньовічна вежа Сан-Марино. Побудована в 10 столітті на скельній основі без будь-якого фундаменту.

Честа або друга вежа — розташована на найвищому піку Монте-Титано і побудована в 11 столітті. Використовувалася як сторожова вишка і в’язниця до 16 століття.

Палаццо Пуббліко або ратуша — головна будівля на площі Свободи. Було побудовано в неоготичному стилі Франческо Адзуррі в кінці 19 століття. Фасад прикрашений гербами республіки та чотирьох муніципалітетів.

Площа Свободи — один з центрів міського життя. Кілька разів на день тут проходить церемонія зміни охоронної варти.

Церква Сан-Франческо була заснована в 1361 році. В цей час є найстарішою релігійною спорудою Сан-Марино.

city-of-san-marino-1
city-of-san-marino-10

ЩО ПОЇСТИ?

city-of-san-marino-2
city-of-san-marino-3

На території Сан-Марино переважає італійська кухня. Більшість місцевих страв має саме італійське походження. Популярні тортеліні, пасателлі (бульйон), тальятелле, равіолі, канеллоні, паста “строзапетті”, “Капелетті-ін-бродо” та інше.

Також заслуговують на увагу смажений кролик із солодким кропом, смажена зі спеціями курча, смажена куріпка в різних соусах, ескалоп і котлети з телятини, котлети-болоньєзе, асорті “мутфулс” з трьох видів м’яса. На десерт варто замовити пиріг “Сан-Марино” і “качьятелло” (десерт з карамелі).

До столу зазвичай подаються “Пьяде” (хліб, схожий на лаваш), традиційна “полента” і чудові місцеві сири. Ще одне традиційне блюдо, яке поступово зникає з місцевого столу, витісняється космополітичною кухнею, – “минестра-дель-повірити” (“суп бідняків”) або “боболотті”, що представляє собою суп з бобів, сала і макаронних виробів.

У будь-якому закладі можна виявити широкий вибір імпортованих вин, а також місцевий мускат “Москато-ді-Сан-Марино”, першокласні місцеві вина “Бьянкале”, “Альбана” і “Санджовезе” або міцний місцевий напій “Містера“.

Десерт качьятелло, що складається з крему з карамеллю, з додаванням цукру, яєць і молока. Торта тре монті – торт з вафель, з прошарками шоколадно-горіхового мусу. Бустренго – солодкий хліб з різними наповнювачами – від пармезану до інжиру.

ЩО КУПИТИ ТА ПРИВЕЗТИ?

city-of-san-marino-4

Алкогольні напої завжди займали особливу роль серед сувенірів. Якщо говорити про Сан Маріно, то варто звернути увагу на місцеві лікери, тут є з чого вибрати. Більшість з них можна придбати в оригінальних пляшках різних форм і кольору. Варто звернути увагу на місцевий лікер Tilus, міцність якого складає 42%. Цей напій стане відмінним сувеніром, адже насправді це унікальний трюфельний лікер. Смак у нього терпкий і досить оригінальний. У місцевих кав’ярнях його часто додають туристам до кави, будучи в кафе можете попросити.

Салямі ді Сан Маріно (Salame di San Marino) – гарна місцева сиров’ялена ковбаса. Для її виробництва використовується маложирна добірна свинина, технологія виробництва ковбаси унікальна. Головною спецією є чорний перець, м’ясо міститься в натуральній оболонці. У салямі досить ніжний і особливий смак, її часто пропонують у місцевих ресторанах як закуску. М’ясоїдам варто звернути увагу і на іншу продукцію компанії San Marino Prosciutti, вони також спеціалізуються на різних видах шинки та прошутто.

Оливки та оливкова олія – типовий гастрономічний сувенір з низки європейських країн, Сан Маріно в цьому плані не виняток. Звичайно ж, до асортименту Греції цій карликовій державі далеко, але місцевий продукт також якісний. Оливкову олію тут ніхто не підробляє, тому можете брати будь-яку місцеву у звичайному магазині. Оливки в магазинах бувають різних сортів, як у звичайному маринаді, так і з прянощами. Можна купити у пластиковій упаковці, але зручніше перевозити у вакуумній.

city-of-san-marino-5

© 2014-2022 Фора-тур - Вінниця