fbpx

ПОЛЬЩА

Пошук

ОСОБЛИВОСТІ КРАЇНИ

tyru-v-polshchy-1

Польща – один з найбільш популярних туристичних маршрутів для українців. Цікава старовинна архітектура, смачна кухня, розвинена туристична інфраструктура та доволі демократичні ціни – ось лише основні переваги цієї мальовничої країни.


Ресторан “Piwnica Świdnicka” – найстаріший заклад в Європі – знаходиться в місті Вроцлав і існує з 1275 року.


Офіційна мова Польщі – польська.


Національна валюта Польщі – польський злотий.

tyru-v-polshchy-2

ЩО ПОДИВИТИСЬ?

Морське Окo (Morskie Oko). Вважається одним з найгарніших гірських озер Польщі, а для когось, можливо, і в світі. Розташоване в долині Риб’ячого Потоку (Doliny Rybiego Potoku), чудова локація, адже це недалеко від міста Закопане. Вважалось, що озеро поєднувалось під землею з Середземним морем, тому й така назва. У кришталево чистій воді відбиваються величні Татри в поєднанні з гірським повітрям та ароматами хвої, такий собі шматочок Раю на землі. Однозначно варте для відвідин.

Хохоловська Долина (Dolina Chochołowska). Вважається найбільшою та найдовшою долиною в польських Татрах. Надзвичайної краси місце, яке вкрите соснами та луками, навесні крокусами, а восени першим інеєм, чудово споглядати в будь-яку пору року. Але візьміть до уваги, що вхід на територію за додаткову оплату.

Ландшафтний парк «Орлині Гнізда» (Park Krajobrazowy Orlich Gniazd). Комплекс старовинних замків в поєднанні з мальовничими краєвидами, широкими долинами та загадковими печерами. Ландшафтний парк Орлині гнізда включає: замки Вавель, Огродзенец, Бендзін, Рабштін, Пескова Скеля, Боболіце.

Національний парк Словінські (Słowiński Park Narodowy) – це комплекс рухомих піщаних дюн, який має статус біосферного заповідника ЮНЕСКО та знаходиться в частині узбережжя Балтійського моря. Парк є етнографічною цінністю, адже тут збережені матеріальні пам’ятки культури. Для любителів піщаних локацій – це ідеальне місце.

Мазурські озера (Kraina Wielkich Jezior Mazurskich). Мазури – історичний та етнографічний район на півночі Польщі. Це величезна територія неймовірно красивої природи, регіон часто називають “краєм тисячі озер“, їх у цих місцях можна нарахувати до 5 тисяч.Радимо для любителів спокійного відпочинку, та для поціновувачів активних видів спорту тут також буде чим зайнятись.

Ельблонзький канал (Kanał Elbląski). Вважається найдовшим судноплавним каналом в Польщі. Принадністю каналу вважається те, що кораблі замість того щоб плисти по воді, можуть також ковзати по траві, щоб подолати перешийки між озерами, а унікальна система рейок для переміщення кораблів, немає аналогів в світі, звісно після Сполучених Штатів Америки.

Копальня солі у Велічці (Kopalnia Soli w Wieliczce). Невеличке містечко поблизу Кракова. Копальня ж вважається колишнім джерелом багатства країни, адже видобуток солі тут тягнеться ще з 13-го століття, а також вона є однією з найстаріших копалень в світі.

tyru-v-polshchy-4
tyru-v-polshchy-9
tyru-v-polshchy-5
tyru-v-polshchy-6

ЩО ПОЇСТИ?

tyru-v-polshchy-10
tyru-v-polshchy-3

Журек. Національний польський м’ясний суп. Відрізняється густим бульйоном і чудовим смаком. Традиційно подається в хлібі.

Пероги, вони ж pierogi – це наші вареники з різними начинками. До речі, Pierogi ruskie – це вареники з смаженою цибулею і м’ясом.

Bigos. Бігус прийшов до Польщі з Німеччини, і відразу ж припав до смаку полякам. Бігус – це поєднання смаженої капусти з копченими ковбасками. Ну дуже смачно! І дуже калорійно!

Кебаб. Всі поляки люблять кебаби. Це наша шаурма, тільки зі справжнього м’яса, в два рази більше і ситніше. Обов’язково спробуйте і будьте готові до того, що осилити всю порцію ви не зможете.

Sękacz. Перейдемо до десертів. Sękacz – це багатошаровий пиріг з ароматом ванілі і дуже приємним і ніжним смаком. Вважається національним блюдом.

Відомо, що сусіди Польщі не з боку Європи люблять робити покупки в польських супермаркетах. Це в якійсь мірі обґрунтовано, адже вибір більше. Найвідоміша мережа супермаркетів у Польщі – Biedronka.

ЩО КУПИТИ ТА ПРИВЕЗТИ?

tyru-v-polshchy-8

Шоколад WAWEL – це своєрідний символ Польщі, справжній польський шоколад. Це можуть бути цукерки, шоколадні торти або звичайні плитки шоколаду. Всі вони дуже смачні.

Підставки, хустки з польськими національними візерунками. Всі вироби з орнаментом виготовляються вручну, але це, звичайно ж, сильно впливає на початкову вартість.

Польська косметика Dr.Irena Iris, INGLOT, TOŁPA.

Торуньські пряники. Торунь вважається батьківщиною справжніх польських пряників. Якщо ви будете в цьому місті, обов’язково придбайте кілька упаковок пряників на подарунки.

tyru-v-polshchy-7

КОНТАКТИ

ВУЛ. ВОЇНІВ-ІНТЕРНАЦІОНАЛІСТІВ 14а

ПН-ПТ: 10:00-18:00

0971070002 • 0931070002

Підпишись у вайбер

Слідкуй в Telegram

Доєднуйся у Facebook

INSTAGRAM

This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

There may be an issue with the Instagram access token that you are using. Your server might also be unable to connect to Instagram at this time.

© 2014-2021 Фора-тур - Вінниця