fbpx

ПОЛЬЩА

Пошук

ОСОБЛИВОСТІ КРАЇНИ

tyru-v-polshchy-1

Польща – один з найбільш популярних туристичних маршрутів для українців. Цікава старовинна архітектура, смачна кухня, розвинена туристична інфраструктура та доволі демократичні ціни – ось лише основні переваги цієї мальовничої країни.


Ресторан “Piwnica Świdnicka” – найстаріший заклад в Європі – знаходиться в місті Вроцлав і існує з 1275 року.


Офіційна мова Польщі – польська.


Національна валюта Польщі – польський злотий.

tyru-v-polshchy-2

ЩО ПОДИВИТИСЬ?

Морське Окo (Morskie Oko). Вважається одним з найгарніших гірських озер Польщі, а для когось, можливо, і в світі. Розташоване в долині Риб’ячого Потоку (Doliny Rybiego Potoku), чудова локація, адже це недалеко від міста Закопане. Вважалось, що озеро поєднувалось під землею з Середземним морем, тому й така назва. У кришталево чистій воді відбиваються величні Татри в поєднанні з гірським повітрям та ароматами хвої, такий собі шматочок Раю на землі. Однозначно варте для відвідин.

Хохоловська Долина (Dolina Chochołowska). Вважається найбільшою та найдовшою долиною в польських Татрах. Надзвичайної краси місце, яке вкрите соснами та луками, навесні крокусами, а восени першим інеєм, чудово споглядати в будь-яку пору року. Але візьміть до уваги, що вхід на територію за додаткову оплату.

Ландшафтний парк «Орлині Гнізда» (Park Krajobrazowy Orlich Gniazd). Комплекс старовинних замків в поєднанні з мальовничими краєвидами, широкими долинами та загадковими печерами. Ландшафтний парк Орлині гнізда включає: замки Вавель, Огродзенец, Бендзін, Рабштін, Пескова Скеля, Боболіце.

Національний парк Словінські (Słowiński Park Narodowy) – це комплекс рухомих піщаних дюн, який має статус біосферного заповідника ЮНЕСКО та знаходиться в частині узбережжя Балтійського моря. Парк є етнографічною цінністю, адже тут збережені матеріальні пам’ятки культури. Для любителів піщаних локацій – це ідеальне місце.

Мазурські озера (Kraina Wielkich Jezior Mazurskich). Мазури – історичний та етнографічний район на півночі Польщі. Це величезна територія неймовірно красивої природи, регіон часто називають “краєм тисячі озер“, їх у цих місцях можна нарахувати до 5 тисяч.Радимо для любителів спокійного відпочинку, та для поціновувачів активних видів спорту тут також буде чим зайнятись.

Ельблонзький канал (Kanał Elbląski). Вважається найдовшим судноплавним каналом в Польщі. Принадністю каналу вважається те, що кораблі замість того щоб плисти по воді, можуть також ковзати по траві, щоб подолати перешийки між озерами, а унікальна система рейок для переміщення кораблів, немає аналогів в світі, звісно після Сполучених Штатів Америки.

Копальня солі у Велічці (Kopalnia Soli w Wieliczce). Невеличке містечко поблизу Кракова. Копальня ж вважається колишнім джерелом багатства країни, адже видобуток солі тут тягнеться ще з 13-го століття, а також вона є однією з найстаріших копалень в світі.

tyru-v-polshchy-4
tyru-v-polshchy-9
tyru-v-polshchy-5
tyru-v-polshchy-6

ЩО ПОЇСТИ?

tyru-v-polshchy-10
tyru-v-polshchy-3

Журек. Національний польський м’ясний суп. Відрізняється густим бульйоном і чудовим смаком. Традиційно подається в хлібі.

Пероги, вони ж pierogi – це наші вареники з різними начинками. До речі, Pierogi ruskie – це вареники з смаженою цибулею і м’ясом.

Bigos. Бігус прийшов до Польщі з Німеччини, і відразу ж припав до смаку полякам. Бігус – це поєднання смаженої капусти з копченими ковбасками. Ну дуже смачно! І дуже калорійно!

Кебаб. Всі поляки люблять кебаби. Це наша шаурма, тільки зі справжнього м’яса, в два рази більше і ситніше. Обов’язково спробуйте і будьте готові до того, що осилити всю порцію ви не зможете.

Sękacz. Перейдемо до десертів. Sękacz – це багатошаровий пиріг з ароматом ванілі і дуже приємним і ніжним смаком. Вважається національним блюдом.

Відомо, що сусіди Польщі не з боку Європи люблять робити покупки в польських супермаркетах. Це в якійсь мірі обґрунтовано, адже вибір більше. Найвідоміша мережа супермаркетів у Польщі – Biedronka.

ЩО КУПИТИ ТА ПРИВЕЗТИ?

tyru-v-polshchy-8

Шоколад WAWEL – це своєрідний символ Польщі, справжній польський шоколад. Це можуть бути цукерки, шоколадні торти або звичайні плитки шоколаду. Всі вони дуже смачні.

Підставки, хустки з польськими національними візерунками. Всі вироби з орнаментом виготовляються вручну, але це, звичайно ж, сильно впливає на початкову вартість.

Польська косметика Dr.Irena Iris, INGLOT, TOŁPA.

Торуньські пряники. Торунь вважається батьківщиною справжніх польських пряників. Якщо ви будете в цьому місті, обов’язково придбайте кілька упаковок пряників на подарунки.

tyru-v-polshchy-7

© 2014-2021 Фора-тур - Вінниця