fbpx

Хто не хоче привезти з подорожі красиві знімки? Здається, такої людини немає. Зазвичай після поїздок ви натхненно розповідаєте друзям, рідним і взагалі всім, хто запитає, про те, як пройшла ваша мандрівка.

І як круто, коли ваші розповіді можна доповнити красивими фотографіями. Але в більшості своїй люди привозять з поїздок не завжди вдалі знімки: там вони не встигли, тут камера вимкнулась в самий розпал веселощів або пам’ять закінчилася, а тут фото чомусь вийшли змазаними…

Тому щоб уникнути помилок і отримати найкрасивіші фото, потрібно підготуватися заздалегідь.

1. Завжди беріть з собою камеру


Ніколи не дізнаєшся заздалегідь, де саме і коли перед вами виникне той самий ідеальний кадр. А він може з’явитися в будь-який момент. Раптом недбало опадає з дерев листя ідеально доповнять вид на красиву будівлю кінця 19 століття…
Тільки уявіть: сердечко тріпотить, а камери поруч немає… І скільки часу після цього ви будете звинувачувати себе, що упустили чарівне фото?

Так що запам’ятайте: завжди, завжди беріть з собою камеру в подорож. Ви ж хочете не тільки насолодитися видами самі, а й привезти з собою, що показати друзям!

Подорож – час практики!

travel-camera

2. Запасна батарея


Майте при собі запасну батарею. Ми ж знаємо, як це важливо – забрати з собою якомога більше фото з подорожі, тому ми робимо сотні знімків і часом забуваємо вимикати камеру.

При такому розкладі краще завжди брати з собою запасну батарею. Особливо якщо ви збираєтеся на екскурсію, яка забере у вас явно не пару годин, а то й цілий день. Тому, щоб не засумувати від того, що батарея сіла невчасно, не забувайте запасну.

і візьміть запасну карту пам’яті!

3. Як уникнути нечіткості знімків


Щоб згодом не сумувати через величезну кількість невдалих фото, потрібно постаратися зробити так, щоб змазаних кадрів було якомога менше.

Якщо ви фотографуєте без штатива (штатив в подорожах найчастіше зайвий), постарайтеся спертися на щось або ж поставити камеру на стійкий предмет.

Витримка при цьому повинна бути не довше 1/100. Якщо ви знімаєте на більш довгих витримках, то краще все таки використовувати штатив.
І не знімайте на бігу. Краще зупиніться, зніміть пару кадрів, а потім доженете поспішаючого гіда.

stephan-valen
kaur-marti

4. Одягайтесь зручно


Подорожі для того й існують, щоб побачити якомога більше нового. А як потрапити в величезну кількість місць, якщо ви наділи незручне взуття або одяг?

Навряд чи вам захочеться постійно зупинятися і зменшувати кількість локацій, які ви можете відвідати.
Підбирайте взуття і одяг так, щоб вам було комфортно ходити і фотографувати.

5. Продумайте заздалегідь, які фото ви б хотіли привезти з подорожі


Почитайте статті про місце, в яке ви відправляєтесь. Складіть список кадрів, які ви хочете отримати. Заздалегідь визначтеся з тими місцями та пам’ятками, знімки яких ви хочете забрати з собою.

Подумайте, що саме і як вам би хотілося зобразити. Це допоможе не розгубитися і не наробити купу зайвих і невдалих кадрів.
Використовуйте Instagram та Pinterest для натхнення.

Всі бажані місця позначте на Google maps!

6. “Відірватися” від групи і бути самому собі гідом – буває корисно


Але тільки в тому випадку, якщо ви на сто відсотків упевнені, що знайдете дорогу назад. Звичайно, якщо ви не один – то пригода буде вам тільки на користь, але якщо ж ви вирішуєте зробити екскурсію самому собі – будьте впевнені в тому, що чітко знаєте, як дійти назад.

Взагалі відходити від стандартних екскурсій дуже корисно для фотографа. Можна отримати масу цікавих кадрів.

ЩО І ЯК ФОТОГРАФУВАТИ?

7. Завжди ходіть далі звичайного туристичного маршруту


Відійшовши (навіть трохи) від звичайного екскурсійного маршруту, можна потрапити в таке гарне або незвичайне місце, яке запам’ятається надовго. Ось наприклад, вулички якого-небудь старого міста в Європі прямо таки зазивають побродити і трохи загубитися в своїх лабіринтах.

Наприклад, найкрасивіші кадри в Венеції можна зробити, пішовши від туристичних стежок буквально на один квартал.

secret-place

8. Не забувайте фотографувати себе


Так, якщо ви єдиний в компанії, хто володіє магією красивих фото – вам доведеться несолодко. Адже ви завжди будете чути прохання сфотографувати когось. А потім, по приїзду усвідомлюєте, що знімків з собою вкрай мало або взагалі їх немає …

Тому не забувайте знімати себе. Робіть незвичайні селфі, щоб було потім на що подивитися після подорожі.

Вчіться фотографувати подорожі разом зі своєю другою половинкою

9. Фотографуйте емоції


Намагайтеся схопити емоції від побаченого. Адже вони – це те, що ми привеземо з собою з поїздки. Хтось зараз точно скаже: а як же фото і сувеніри? Так-так, ми їх теж привозимо. Але подумайте, адже ми для того і веземо з собою щось з подорожей, щоб згадувати емоції, які ми відчували в тих містах і країнах.

mi-pha
brooke-cagle

10. Звертайте увагу на фон


Якщо вам не подобається людина, яку ви фотографуєте, зніміть його так, щоб фон вийшов украй погано, а людина на фото – відмінно. Тоді його мучитиме дилема: виставити або не виставити це фото.

Жартуємо ☺ Не робіть так. Завжди дивіться, щоб фон доповнював, а не відволікав увагу від людини на знімку. Та й в цілому, щоб другий план був красивим.

11. Шукайте цікаві ракурси


Згадайте ті фото, які ви бачили на туристичних сайтах. Так, ті, на яких зняті пам’ятки і туристичні місця. Згадали? А тепер забудьте.
Спробуйте зняти відоме місце з нового ракурсу. Підберіться до нього так, щоб знімок, який ви отримаєте, був цікавим і несхожим на сотні інших знімків.

Сфотографуйте відображення в калюжі або просто переверніть камеру ☺

12. Не бійтеся фотографувати людей


І це не про ваших друзів, а про незнайомих людей. Місцевих жителів, наприклад. Вони досить часто радісно позують для туристів. Звичайно, якщо людина відмовляється від фото і явно налаштована не самим добродушним чином – наполягати не варто. В іншому ж випадку, коли місцеві самі готові позувати для вас, користуйся моментом – знімайте!

travel-people-tips

13. Надрукуйте фотоальбом


Це хороший спосіб разом з коханою людиною під келих вина не поспішаючи розглядати фото з подорожей.

І мріяти про наступну мандрівку, з якої ви привезете ще безліч відмінних кадрів☺

© 2014-2022 Фора-тур - Вінниця