fbpx

МОЛДОВА

Пошук

ОСОБЛИВОСТІ КРАЇНИ

moldova-2

Молдова – країна смачних вин і дивовижних пейзажів. Місцями тут до сих пір сильно відчувається спільне радянське минуле.


Перші виноградні лози в цих краях з’явилися понад 9000 років тому, а вино місцеві жителі почали готувати ще 5000 років тому.


Кожен четвертий житель цієї країни прямо або побічно задіяний у виноробному процесі.

У молдавської виноробні «Мілештій Мічь» знаходиться найбільша в світі колекція вина, що складається з більш ніж півтора мільйона пляшок.


Назва країни походить від назви річки Молдови. Причому ця річка, що протікає по сусідній Румунії, на молдавську територію взагалі ніяк не потрапляє.


Близько чверті всієї території Молдавії зайнято виноградниками.

moldova-1

ЩО ПОДИВИТИСЬ?

Кишинівський ботанічний сад. Роком його створення є 1950 рік.  Загальна площа саду, розділена на кілька секторів, становить 104 га, а виростає тут понад 10 тисяч видів рослин.

Монастир Курки. Нерухомий примітний об’єкт духовної творчості XVII століття вважається однією з головних визначних пам’яток Молдавії. Він височить на красивих пагорбах з густими лісами. На одній терасі розташовується монастир разом з будівлями господарського призначення, а на іншій мається басейн-ставок, зроблений з природного каменю. З 2000 років монастир Курки знаходиться під заступництвом ООН.

moldova-3

Національний музей історії Молдови.  Великий інтерес туристів викликає нумізматичні, археологічні колекції. До числа єдиних в своєму роді експонатів відноситься наконечник бойової колісниці, шолом представника стародавнього войовничого фракійського народу, свічник з бронзи.

Музей етнографії та природної історії.   У наш час ця пам’ятка Молдавії вважається важливим науковим і культурним центром історичної області в південно-східній Європі. Його слава поширена далеко за межами держави. Приміщення складається з двох великих залів, один оформлений на тему флори і фауни, інший знайомить з історично важливими подіями, культурою і звичаями Молдавії.

moldova-4

Винний комбінат Крікова. Комбінат Крікова був заснований в 1952 році і набув популярності завдяки виробництву ігристих вин за класичними методами шампанізації. Також тут виробляють марочні і ординарні вина, які можна продегустувати або купити при відвідуванні комбінату. Найдавніший зразок вина, що зберігається в місцевих підвалах, датується 1902 роком.

ЩО ПОЇСТИ?

moldova-8

Мамалига. Мамалигу можна назвати молодшою ​​сестрою італійської поленти. Як і полента, це блюдо з кукурудзяної муки, яке подається з м’ясом, сиром і сметаною, а розрізається, згідно з правилами, тільки ниткою.

Овеча бринза. традиційна молдавська бринза робиться з овечого молока і на смак ну дуже солона. Ідеальна пара їй – м’ясистий томат.

Молдавський гівеч – овочеве рагу, яке готують з баклажанів та інших овочів. Це ідеальна знахідка для всіх, хто практикує вегетаріанське харчування.

Сармале – близькі родичі українських голубців і балканської долми, це приготований в листі капусти або винограду фарш з м’яса і рису.

moldova-7

Баба нягре. Найдивовижніший десерт молдавської кухні, яким вам обов’язково слід завершити трапезу. це ніжне, ароматне і злегка алкогольне блюдо обов’язково закохає вас в себе.

moldova-10

ЩО КУПИТИ ТА ПРИВЕЗТИ?

Головний косметичний бренд Монако – Phytomer. Його особливість – найцінніші морські екстракти. Саме його застосовують кращі спа-салони. Кращу косметику французьких виробників, парфуми і засоби від світових брендів можна купити в Le Métropole.

Сувенірні крамниці шукайте в головних торгових кварталах Монако, сувенірні лавки – ближче до набережної і поруч з визначними пам’ятками. Недорогі сувеніри продаються на ринку Condamine Market.

Як сувенір з Монако можна привезти все, що так чи інакше пов’язане з Формулою-1. Мініатюрні копії гоночних авто, одяг і аксесуари з логотипами команд-учасниць та символікою етапу Гран-прі Монако, кубки, брелоки і багато іншого.

moldova-6
moldova-5

На згадку про відвідини казино або просто про поїздку в Монако можна привезти додому сувенірні фішки.

За унікальними сувенірами ручної роботи в Монако варто заглянути в La Boutique du Rocher.

Туристи часто привозять на пам’ять листівки з Монако. Особливо гарні варіанти в стилі «ретро», шукайте їх в книжкових магазинах.

Гастрономічні сувеніри в Монако мало чим відрізняються від тих, що продаються в Ніцці або Марселі. На шопінг варто відправитися в авторські бутіки (за шоколадом, сиром або вином), на колоритний базар Condamine Market або в супермаркети.

© 2014-2022 Фора-тур - Вінниця