fbpx

ЕСТОНІЯ

Пошук
115
01.06.2022

Таллінн, Стокгольм - стихія моря

За п'ять днів подорожі ти побачиш три міста розкішного Балтійського моря і проведеш дві ночі на поромі з дискотеками і захопливим шопінгом в магазині Duty Free. Таллінн зустріне фортечними мурами і архітектурою, Стокгольм - мереживними мостами, великими й малими островами, а Рига - старовинним центром із гострими шпилями храмів.

115

115
25.06.2022

Таллінн, Стокгольм - стихія моря

За п'ять днів подорожі ти побачиш три міста розкішного Балтійського моря і проведеш дві ночі на поромі з дискотеками і захопливим шопінгом в магазині Duty Free. Таллінн зустріне фортечними мурами і архітектурою, Стокгольм - мереживними мостами, великими й малими островами, а Рига - старовинним центром із гострими шпилями храмів.

115

ОСОБЛИВОСТІ КРАЇНИ

tyru-v-estoniyu-4

Естонія – країна в Північній Європі, велика частина якої була окупована протягом багатьох століть. Країна була під гнітом Данії, потім – Швеції, а зовсім недавно входила до складу Радянського Союзу. Однак, всупереч випробуванням, Естонія почала процвітати і перетворилася в незалежну демократичну країну, багату на культуру, природу і архітектуру.


Столиця Естонії – місто Таллінн.


Естонці (більшість) вільно розмовляють російською мовою.


Основною грошовою одиницею є євро.


Церква Олевисте (Старе місто, Таллінн) в 16 столітті була найвищою спорудою в світі (159 м), на даний момент вона має висоту 123,7 метрів і, згідно з постановою міського уряду Таллінна, хмарочоси що будуються в центрі міста  не можуть бути вище неї.

tyru-v-estoniyu-1

ЩО ПОДИВИТИСЬ?

Таллінн й інші естонські міста дуже кінематографічні, тому тут знімалися практично всі радянські фільми, де потрібно було показати «закордон», від «Трьох мушкетерів» до «Сталкера» Андрія Тарковського.

Головною визначною пам’яткою і символом Таллінна є Старе Місто. Спочатку Старе місто було розділене на верхнє (Тоомпеа або Вишгород) і нижне. У верхньому жила знать та багаті жителі Таллінна, в нижньому — ремісники та інший небагатий люд.

Головною пам’яткою Верхнього міста є замок Тоомпеа, який височить на скелі над усім Таллінном. Зараз тут розташовується парламент. Серцем старого міста є Ратушна площа, яка є практично ровесником Талліна.

По сусідству з ратушею розташована найстаріша аптека Європи, яка працює з 15 століття. У Старому Талліні можна знайти безліч красивих, романтичних і атмосферних місць. Однією з наймальовничіших вуличок є провулок Катаріни. Тут розташований найвідоміший ринок сувенірів. Досить цікавим місцем є Дворик Майстрів, розташований на вул. Vene tn 6. Тут збереглися одні з найстаріших середньовічних будівель. На східній стороні Тоомпеа розташоване одне з найбільш фотогенічних місць Талліна — оглядова Кохтуотса. Тут можна не тільки насолодитися красивим видом старого міста, але і зробити класні фото.

tyru-v-estoniyu-2

ЩО ПОЇСТИ?

В Естонії особливо популярні англійські паби, які традиційно закриваються тільки після опівночі. Національного колориту у більшості естонських ресторанів мінімум.

Картуліпорс – свинина, запечена в картопляному пюре. Заради забави в деяких кафе порції оформляють у вигляді забавних свинок з очками-маслинами і п’ятачком з морквини.

tyru-v-estoniyu-5

Крем-суп Dunkles – перша страва з бобами і копченими свинячими реберцями в підрум’яненому хлібному горщику, густо заправлене вершковим соусом.

Марципан – фігурне тістечко з тертого мигдалю та цукрової пудри, покрите поливою.

Мульгікапсід – тушкована в чавунці квашена капуста зі свининою і ячмінною крупою, що подається з гарніром з відвареної або запеченої картоплі.

Піпаркоок – хрустке печиво з чорним перцем, імбирем і корицею, розписане глазурованими візерунками.

ЩО КУПИТИ ТА ПРИВЕЗТИ?

tyru-v-estoniyu-3

Крім незмінних магнітів і кухлів, привезти з Естонії можна і більш цікаві та смачні сувеніри:

Марципан ручної роботи. Справа в тому, що Естонія знаходиться в числі країн, які претендують на право називатися батьківщиною даної ласощі. Деколи вироби з марципану виконані настільки майстерно, що їх навіть шкода їсти. Якщо цього не зробити, марципан з часом затвердіє, і в такому вигляді роками буде нагадувати про цю маленьку, але цікаву країну.

Лікер Vana Tallinn. Він робиться на основі рому з додаванням спецій і цукру. Міцність напою варіюється від 35 до 50 градусів. Деякі п’ють лікер в чистому вигляді, але особисто ми рекомендуємо додавати в каву.

tyru-v-estoniyu-6

© 2014-2022 Фора-тур - Вінниця